Вівторок, 22.10.2019, 12:58
ДНЗ 
"ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ"
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мои статьи

Відкритий урок Левицької Світлани Анатоліївни

30 січня 2013 року у групі № 41 (І курс) відбувся відкритий урок викладача української мови та літератури Левицької Світлани Анатоліївни на тему: "Михайло Коцюбинський. Повість "Тіні забутих предків". Образи Іванка та Марічки як втілення ідеї незнищенності кохання ".


Урок пройшов у невимушеній, доброзичливій атмосфері. Поставивши за мету проаналізувати образи Івана та Марічки, Світлана Анатоліївна допомогла учням розкрити красу їхніх почуттів і взаємної вірності,  усвідомити вагу справжніх духовних цінностей.


Учні розмірковували над поняттям "кохання", висловлюючи свої асоціації, пов'язані з цим терміном; пригадали класичну історію Ромео та Джульєтти, провели порівняльний аналіз  творів Шекспіра та Коцюбинського, визначивши, що Іван та Марічка - це українські Ромео та Джульєтта.


За допомогою евристичної бесіди викладач допомогла учням проаналізувати образи головних героїв повісті "Тіні забутих предків". 


Якими були ці молодята, учні мали змогу уявити за допомогою авторських характеристик з твору, репродукцій до повісті відомих художників та самих учнів, а також завдяки відтворенню подій. Присутнім була представлена інсценівка уривку із повісті - прощання Іванка та Марічки перед походом хлопця на полонину.


У нагоді став однойменний фільм Сергія Параджанова за повістю М. Коцюбинського, який ліцеїсти подивилися напередодні. На уроці учні порівняли ці два твори мистецтва, визначили унікальність кожного з них.

Викладач за допомогою інтерактивних методів (а це і "мозкова атака", і "займи позицію", і "мікрофон") учила дітей думати, аналізувати, порівнювати і, що найголовніше, висловлювати свою думку і самостійно робити висновки,


також наприкінці уроку учні змогли вирішити проблемні питання.

  

Готуючись до уроку, учні групи провели дослідницьку роботу, звернувшись до етимології імен головних персонажів - Іванка та Марічки. Виявляється, що ім'я МАРІЯ має давньоєврейське походження. Існує кілька значень імені - гірка, улюблена, уперта. МАРІЯ - добра, ніжна, спокійна дівчинка. Дуже вразлива. У той же час у її характері присутні твердість, достоїнство, здатність постояти за себе. МАРІЮ дуже цінують її за працьовитість, здатність виявити співчуття. Марія випромінює навколо себе тепло, пещення, увагу. Вона завжди готова допомогти людині, що потрапила в лихо. Іванко ж - має стародавню форму Іоанн давньоєврейського походження, що означає "Яхве (Бог) змилостивився, помилував". Хлопчики з таким розповсюдженим ім'ям можуть мати різний характер. Вони можуть бути тихими й непримітними, можуть бути непосидами й бешкетниками. В Іванах можливе сполучення найрізноманітніших якостей: сили й слабості, добра й жорстокості, ніжності й гніву. Мають надзвичайно широке коло інтересів і захоплень, за багато що беруться й багато чого їм вдається зробити. Івани відкриті назустріч усьому світу. Іван довірливий і чуйний. Він гнучкий, але може бути й упертим, якщо справа торкнеться його інтересів. Дорожить шлюбом.

Усі учні настільки захопилися темою уроку, що після дзвоника навіть не хотіли покидати аудиторію!!!


Категорія: Мои статьи | Додав: ptu (31.01.2013)
Переглядів: 817 | Рейтинг: 5.0/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук
...
НМЦО
Copyright MyCorp © 2019