Вівторок, 22.10.2019, 16:56
ДНЗ 
"ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ"
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мои статьи

Відкрита виховна година Бойченко Раїси Михайлівни

11 грудня 2012 року Бойченко Раїса Михайлівна, класний керівник групи № 42 (І курс) ДНЗ "Ізмаїльський професійний ліцей", провела відкриту виховну годину "Паління - звичка, з якою можна справитися!". Цей захід проводився в рамках місячника "За здоровий спосіб життя!" з метою підвести учнів до усвідомленої відмови від паління, що ґрунтується на знаннях про його шкідливі наслідки; зберегти здоров’я; формувати вміння і навички учнів щодо власної безпеки, розуміння відповідальності за власні вчинки та їх наслідки; розвивати компетентність учнів з даного питання.


Готуючись до уроку,  Раїса Михайлівна ставила перед собою наступні завдання:

-            показати зовнішню та внутрішню непривабливість паління;

-          сформувати початкові знання про шкоду паління з огляду на анатомію та фізіологію людини;

-          орієнтувати учнів на здоровий спосіб життя, стійке бажання бути здоровим;

-          ознайомити учнів з різними способами позбавитись шкідливої звички.


На уроці класний керівник закцентувала увагу на звичках людей, їх видах- корисних та шкідливих. Серед корисних звичок учні назвали режим дня, який сприяє зміцненню здоров'я, підвищенню працездатності і, врешті, довголіттю; звичка допомагати мамі, молодшим братикам та сестричкам і т.д. Важливими звичками, які сприяють зміцненню здоров'я дівчат і хлопців, є пунктуальність, охайність, ввічливість, заняття спортом, виконання ранкової гімнастики, дотримання правил особистої гігієни. Вичищені звечора черевики, вчасний телефонний дзвінок, ранкова зарядка, виконане прохання батька чи матері - теж початок формування корисних звичок. Вони допомагають дотримуватися розпорядку дня, не втомлюватися, не дратуватися через прикрі дрібниці, радувати рідних і друзів, добре вчитися, зберігати здоров'я. Корисні звички саме тому так і називаються, бо приносять людині користь.

Шкідливими звичками є куріння, алкоголь, наркоманія, а також неорганізованість, брехливість, переїдання, азартні ігри. Навіть міцна від народження людина під впливом шкідливих звичок поступово втрачає здоров'я. Шкідливі звички поволі знищують захисні сили організму й навіть можуть призвести до серйозних захворювань. 

Здавалося б, дрібниця - викинута порожня пляшка біля урни, вчасно не повернута другові книжка, маленька брехня батькам. Та непомітно такі вчинки стають звичками. На жаль, шкідливими. Адже неохайність, безвідповідальність, нечесність характеризують людину, на яку не можна покластися в житті. Ніхто не хоче мати безвідповідального, нечесного, неохайного друга. 

Учні навели ще приклади шкідливих звичок: облизую пальці, гризу нігті, сьорбаю, коли їм, колупаюся в носі, кидаю сміття, сварюся, не реагую на зауваження, б'юсь, не допомагаю вдома, лінуюся прибирати, багато сиджу за комп'ютером, телевізором, пізно лягаю, не буваю на вулиці, не люблю митися і прати білизну, їм багато солодкого, не роблю гімнастику, пробував курити тощо.

Для того щоб усі присутні більш реально уявили, яку шкоду людському організму завдає куріння, учні ніби перевтілювалися в органи людини і від їх імені розповідали про тяжкі наслідки цієї пагубної звички для легенів, нервової, опорно-рухової, травної, кровоносної системи, слуху та  зору. Оповідь кожного органу людського тіла супроводжувалась мультимедійною презентацією, за допомогою якою наочно можна було побачити страхітливі картини впливу тютюну та нікотину на той чи інший орган.


Щоб діти самостійно зробили висновок: курити їм чи не курити, - було представлено кілька інсценівок життєвих ситуацій, як і за яких умов підлітки починають палити.


Раїса Михайлівна також підкреслила на уроці, що існують деякі ідеї, які часто зустрічаються в нашому житті і які знаходять відгук у батьків і деяких викладачів, можуть суттєво нашкодити профілактичним завданням:

1. Давайте організуємо в ліцеї місце для паління - "курилку".

2. Нехай краще курить, а ніж колеться.

3. Нехай курить гарні сигарети, а не усіляку гидоту.

4. Виростеш, тоді куритимеш.

Учні вдало спростували всі ці судження деяких представників громадськості. 

Далі викладач плавно підвела учнів до того, що 

ПАЛІННЯ – ЗВИЧКА, З ЯКОЮ МОЖНА СПРАВИТИСЯ!

Раїса Михайлівна зазначила, що дуже часто на заваді позбавлення від цієї шкідливої звички стоять звичні хибні думки, які розповсюджені в побуті:

    Людина свідомо обирає паління. НІ! Вибір зроблено ще до її народження і сплачений табачними корпораціями.

    Людина, що палить, насолоджується палінням. НІ! Вона отримує тільки короткочасну ілюзію спокою.

    Паління знімає втому.  НІ! Втома не проходить, просто короткочасний стимулюючий е­фект дозволяє на певний час  забути про неї.

   Паління запокоює. НІ! Людина, що палить, більш нервова, ніж людина, що не палить.

    Паління збадьорює. НІ! Людині, що палить, здається, що в оточенні диму легше зосередитись.

    Паління допомагає мислити. НІ! У людини, що палить, кров в судинах моз­ку рухається повільніше і прино­сить менше кисню.

    Людина, що палить, завжди  хоче палити. НІ! Насправді 90% палільників хочуть позбавитись від цієї шкідливої звички.

    Щоб кинути палити, необхідна сила волі. НІ! Порахуйте, скільки вольових лю­дей серед ваших знайомих палять!

Готуючись до виховної години, класний керівник групи № 42 дала учням завдання самостійно скласти пам'ятку для тих, хто хоче кинути палити. Діти із великим зацікавленням узялися за виконання цього завдання. І ось що вийшло.

Щоб кинути палити

-          Зміни термінологію «піду викурю цигарку» на «піду отруюся».

-          Купуй цигарки поштучно, не носи з собою сірників і запальнички.

-          Тримай пачку цигарок якомога далі від себе, не «під рукою»,щоб дістати їх було незручно.

-          Вживай жуйки або цукерки для приглушення бажання покурити.

-          Не кури, коли хочеш їсти або чекаєш на когось.

-          Пам’ятай, що тютюнові компанії отримують великі прибутки на шкоді твоєму здоров’ю.

-          Випивай склянку кислого соку щодня.

-          Поступово відмовляйся від паління, відкладай його «на потім»: спочатку втримуй себе від цигарки 5 хвилин, потім 10 і т.д.                  

За даними статистики, 99% курців можуть кинути курити самі.На уроці учні ще отримали поради дорослих для тих, хто хоче це зробити:

- Реєструйте час, коли ви запалюєте сигарету.Це допоможе зрозуміти, коли бажання закурити найбільш сильне.Виокремте "найважливішу сигарету" - й відмовтесь від неї.

- Купуючи сигарети, записуйте їхню вартість, а наприкінці тижня підрахуйте, яку суму ви могли б зекономити.

- Заздалегідь намітьте дату, коли ви кинете курити.Її можна приурочити до відпустки, дня народження чи якоїсь знаменної події.

- Намічайте проміжні цілі: кожного дня випалюйте на 1-2 сигарети менше (купивши денну норму сигарет, ці сигарети не ховайте, а порвіть).

- Якщо виникло бажання закурити, не виймайте сигарету відразу, а займіться чимось цікавим: зателефонуйте знайомому, почитайте новий журнал тощо.

- Зранку будь-якими способами відтягуйте першу затяжку.

- Не носіть із собою табачні вироби. Приберіть із кімнати попельнички, запальнички - усі предмети, які нагадують про паління.

- Займіть руки (в'язанням, переборкою, прополюванням грядок, майструйте що-небудь), рот (жуйкою, льодяниками, полощіть рот зубним еліксиром 20-30 разів на день).

- Знайдіть партнера, з яким разом будете кидати курити.Посперечайтесь з ким-небудь на суттєвий приз.

Але існує інший найбільш ефективний засіб: кинути курити відразу й назавжди!


Наприкінці заняття учні одностайно прийшли до висновку: 

Ніхто не може переконати курця кинути палити. Це рішення приймають самостійно, усвідомлюючи, що для перемоги знадобляться зусилля та рішучість. Необхідно знати, що паління – це умовний рефлекс, якого слід позбутися. Для цього необхідно змінити свій спосіб життя. Уникати ситуацій, що провокують бажання запалити, і тоді ви будете щасливими!


                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

   


Категорія: Мои статьи | Додав: ptu (19.12.2012)
Переглядів: 1115 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук
...
НМЦО
Copyright MyCorp © 2019