Вівторок, 22.10.2019, 11:49
ДНЗ 
"ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ"
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мои статьи

Урок-семінар на тему: «Обробка ґрунту сільськогосподарськими машинами нового покоління».

          31 жовтня 2014 року викладач спецдисциплін  спеціальності "Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування. Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії "А", "В", "F".   Водій автотранспортних засобів категорії "С"  Бондаренко Любов Луківна провела урок-семінар в групі № 8 на тему: «Обробка ґрунту сільськогосподарськими машинами нового покоління».

 

          Любов Луківна повідомила, що Україна має чудові природні умови для сільськогосподарського виробництва і вікові традиції, величезний, набутий упродовж десятків поколінь досвід господарювання на землі. 

          Професія, що потрібна селу і народному господарству України і не тільки України є професія тракториста – машиніста сільськогосподарського виробництва.

          Трактор — основна машина в сільському господарстві, за допомогою якої обробляють ґрунт, виконують основні роботи по догляду за культурними рослинами, перевозять вантажі тощо. Кожний п’ятий працівник сільського господарства — тракторист. Ця цікава і романтична професія для тих хто любить природу  відкриває широкі можливості для вдосконалення професійної майстерності та втілення на практиці творчих задумів.

 

На уроці були присутні також викладачі та майстри цієї спеціальності:

  • заступник з НВР – Негруця А.К.,
  • майстер в/н групи № 8 - Никодим Ф.О.,
  • майстер в /н групи № 7  - Георгіу П.В.

які разом з учнями доводили, що сучасний трактор — машина дуже складна, в її конструкції поєднані досягнення багатьох наук — теплотехніки, гідравліки, механіки, електроніки, конструювання, технології машинобудування, а також наук, пов’язаних з експлуатацією тракторів.

        Сучасний тракторист володіє знаннями та навиками багатьох сільськогосподарських професій: водія, саме тракториста, механіка, знає будову і правила експлуатації тракторів і сільськогосподарських машин,  систему технічного обслуговування машинно-тракторного парку, ознаки основних несправностей і способи їх усунення. Він має  необхідні знання основних правил агротехніки і прогресивної технології механізованих робіт з вирощування сільськогосподарських культур.

 

         Учні теж ретельно підготувалися до уроку семінару, адже вони стоять уже на порозі дорослого життя і невдовзі стануть кваліфікованими спеціалістами, які повинні знати будову трактора, його вузлів та систем, технологію виконання механізованих робіт, правила експлуатації і технічного обслуговування тракторів, комбайнів та всіх типів сільгоспмашин, що агрегатуються з ними, технологію та методи вирощування сільськогосподарських культур (для трактористів сільськогосподарського виробництва), правила техніки безпеки і дорожнього руху.

         Вони мають вміти управляти різними видами тракторів, збиральними комбайнами, вантажними машинами, користуватися слюсарними інструментами, складати і розбирати електроприлади. Стежити за справністю техніки та ремонтувати її. А ще – орати, сіяти, збирати, транспортувати врожай, весь час спостерігаючи за показаннями приладів і станом машини.

Тракторист повинен:

  •  раціонально і ефективно організовувати працю на робочому місці; 
  •  дотримуватися норм технологічного процесу;
  •  не допускати браку у роботі;
  •  знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці і навколишнього середовища, дотримуватись норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;
  •  використовувати, за необхідністю, засоби попередження і усунення природних і непередбачених виробничих негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо).

           Багато питань проблемного характеру було вирішено протягом уроку-семінару, але найголовніше - учні повідомили, що ніколи не розчаруються у виборі своєї професії, і ніколи не будуть соромитися того, чим займаються, адже це найпочесніше звання хлібороба. Є багато престижних професій, а престиж – це  значить радість і задоволення від того, що робиш. 

Категорія: Мои статьи | Додав: ptu (23.11.2014)
Переглядів: 288 | Рейтинг: 4.5/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук
...
НМЦО
Copyright MyCorp © 2019