Понеділок, 14.10.2019, 06:39
ДНЗ 
"ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ"
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мои статьи

Сьогодні 14 жовтня – Свято Покрови, традиційний день Українського козацтва і день офіційного створення Української повстанської армії.

         Щоб правильно орієнтуватися в житті, щоб бути освідченню людиною треба знати минуле свого народу, його історію. У минулому українського народу було неповторне і легендарне явище – Запорозька Січ. Ми з вами живемо на славній землі і повинні знати про славні діла своїх предків – запорожців. Переконаність у надзвичайно важливій ролі козацтва в історії України – це одна з тих небагатьох істин, яка не викликає сумніву у людей з різними, навіть протилежними поглядами на політику, ідеологію та історію.

          Козацтво – це не лише суспільний стан з особливим способом життя, не лише самобутнє військове формування з тільки йому притаманним хитросплетінням дипломатичних відносин з близькими і далекими сусідами. Козацтво було неповторною моделлю суспільного розвитку з оригінальним соціально – політичним устроєм, своєрідним побутом, традиціями, етичними і правовими нормами та інститутами, культурою, фольклором.

         Із козацтвом пов'язана і величезна кількість специфічних термінів та виразів, які сьогодні малозрозумілі не лише широкому загалові, а й багатьом професійним історикам. Козацтво – це надзвичайно широкий у своїх вимірах і різноманітний у проявах світ – загадковий і привабливий. Він завжди притягував до себе небайдужих і творчих людей.

          З метою виховання в людині патріота своєї батьківщини, любові до рідного краю, любові до України, глибоких почуттів патріотизму та національної гідності, формування в учнів цілісного духовного світогляду та почуття патріотизму,  розвитку мотивації у молоді, що спрямована на підготовку до захисту держави і служби у Збройних Силах України та інших військових формувань, виховання української молоді в дусі військових традицій українського народу в ДНЗ "Ізмаїльський центр професійно-технічної освіти" викладачем історії України - Кравченко Світланою Павлівною та громадським діячем, заслуженим вчителем України - Шевченко Валентиною Володимирівною, та викладачем фізичного виховання - Запотоцькою Ганною Валентинівною,  був проведений позакласний захід -  «Козацька земля – земля героїв,  гідних слави» в рамках якого відбувся конкурс "Козацькі розваги"

     

  

          Світлана Павлівна привітала всіх присутніх на святі та зазаначила, що воно присвячене Дню українського козацтва. Запорозькі козаки вважали своєю покровителькою саме святу Покрову. День 14 жовтня святкується в усіх козацьких громадах світу дуже урочисто, з молебнями про живих, з панахидами про тих, хто відійшов у вічність, з урочистими загальними зборами козаків. Український народ береже спогади про власне героїчне минуле, пишається своєю історією. Перекази про звитяжні  подвиги предків передаються з покоління в покоління.

- Ми також долучаємося до цієї гарної події і хочемо сьогодні згадати і вшанувати всіх героїв-захисників рідного краю.

         Ганна Валентинівна приєдналася до привітань та додала, що саме сьогодні наші хлопці продемонструють  свою хитрість,  винахідливість та спритність і доведуть що вони також справжні козаки та захисники своєї Вітчизни. 

          Під оплески та козацький марш ведучі запросили команди учасників - козаків - "Сокіл" та "Джура", яким  доведелося пройти через дев’ять випробувань. Це стільки, скільки було колись порогів на Дніпрі. В давні часи ці пороги були страшною перешкодою на шляху до того, хто плив Дніпром на Січ. Вважалося, що справжнім козаком може зватися лише той, хто пройшов хоч раз у житті через пороги.

        

          Ведучі заходу оголосили склад журі, котре оцінювало змагання "Козацькі розваги":

голова журі – заступник директора з НВР – Пономаренко Анатолій Гаврилович;

головний суддя – викладач фізичного виховання – Запотоцька Ганна Валентинівна;

секретар і суддя при учасниках – психолог - Білоброва Катерина Олегівна;

член журі – заступник директора з НМР - Ільченко Інна Сергіївна.

          Громадський діяч, філолог з 45-річним стажем - Валентина Володимирівна Шевченко, маючи безпосередній зв'язок  із громадскістю, організувала виступи гостей заходу, які своїми піснями, танцями, декламацією віршів наснажили свято народністю та патріотизмом. На свято були запрошені:

        

 

- народний  ансамбль «Кобзарська дума» під керівництвом Івана Борисовича Попазова,

- володар вищих нагород гран - прі міжнародних конкурсів, фіналіст І олімпіади «Голос країни»Ксенія Дорошенко,

- народний хореографічний ансамбль «Радуга» центра позашкільної роботи та дитячої  творчості, керівник Тихонова Ольга Яківна,

- члени приватного волонтерського гуртка «Промінчик» - Марія Дімова та Кузнецова Альона,

- голова волонтерського руху « Ізмаїл» - Аршинова Альона,

- боєць 28 бригади – Мельниченко Олександр,

які почергово виступали, коли команди "Козацьких розваг"  відпочивали після силових змагань. Ганна Валентинівна, маючи великий досвід та володіючи професійною майстерністю, вдало дібрала конкурси змагань, в яких учні мали проявити не тільки  силу, а й розум, кмітливість. Бо метою цього змагання було виховання у юнацтва активної громадської позиції, національної гідності і самосвідомості, любові до своєї батьківщини ‒ України, готовності захищати свій рідний край; переймання козацьких забав та військових ігор, традиційних козацьких видів фізичної культури, спорту та військових умінь з метою гартування козацького духу й тіла.

 

Свято доходить до кінця,  переможці отримують нагороди. В конкурсі "Козацькі розваги" перемогу отримала команда "Сокіл", але "Джурівці" не засмутилися, бо переможеними себе не відчули, адже моральне задоволення ніщо в порівнянні із перемогою. Світлана Павлівна вручила командам-учасницям солодкі призи.

    

1 ведучий:

- Ось і закінчилися наші козацькі забави. Але не закінчилося наше  знайомство з історією рідного краю, нашої країни. 
2 ведучий:

- Подякуємо всім учасникам «розваг» за чудовий відпочинок.
 Живіть щасливо і багато,
 Любов до спорту збережіть,
 Хай кожен день вам буде свято,
 Життям упевнено ідіть.

1 ведучий:

- Наша пам'ять про славнее минуле українського війська повинна завжди підкріплюватися добрими та корисними справами. Ми як і козаки, маємо залишити в житті по собі добрий слід.

          Наостанок Світлана Павлівна додала:

Багато цікавих описів, звісток про козаків залишили мандрівники із різних країн світу. Серед них – австрійський посланець  Еріх Лясота. Він пише: «Мешканці  України, які сьогодні всі називають себе козаками і які з гордістю носять це ім'я, мають гарну постать, бадьорі, міцні, спритні до всякої роботи, щедрі і мало дбають про нагромадження майна, дуже волелюбні і не здатні терпіти ярма, невтомні, сміливі і хоробрі… Мова козаків є слов'янською. Вона дуже ніжна і сповнена пестливих виразів та надзвичайно витончених зворотів».

Тож  гордо несімо це горде ім'я козаків і далі в віка!

Кращі побажання виприйміть від нас!

/kozacka_zemlja_zemlja_gerojiv-1.docx

 

Категорія: Мои статьи | Додав: ptu (14.10.2015)
Переглядів: 455 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук
...
НМЦО
Copyright MyCorp © 2019