Вівторок, 22.10.2019, 00:32
ДНЗ 
"ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ"
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мои статьи

«Ґрунтові греблі»

Надзвичайно цікавий та пізнавальний урок провела в випускній групі № 8 викладач спецдисциплін – Бондаренко Любов Луківна. Тема уроку – «Ґрунтові греблі».  Цікавий факт – викладач – жінка, здавалося б,  нежіночі спеціальності викладає… Але… Ніхто і подумати не міг би, що із таким захопленням та повагою майбутні трактористи слухають тендітну жіночку, яка не тільки пояснювала теоретичні відомості, а й показувала всі види можливих гребель  з допомогою діапроектора та відеоматеріалів.

Перевіривши домашнє завдання, викладач повідомила про гідротехнічні споруди та їхнє значення для сільського господарства.

Під безпосереднім керівництвом викладача, учні із захопленням готували додаткову інформацію та повідомлення. Колосов Микола дослідив та повідомив, що початок штучного зрошення земель відноситься до глибокої давнини. Відомо, наприклад, що зрошення було розвинене в Єгипті (в долині р. Нілу) за 4400 років до н. е. і в Китаї (на р. Янцзи) за 2280 років до н. е.

На території нашої  країни зрошення застосовували ще близько 10 тис. років тому в Криму. У Середній Азії особливу увагу привертають грандіозні іригаційні канали, сліди яких збереглися на території Туркменії, Південного Казахстану, Киргизії та ін. Деякі канали, побудовані багато сотень років тому, збереглися до наших днів і навіть продовжують працювати.  Наприклад,  арик Зах, Сайрамському зрошувальна система , ряд каналів басейну р. Таласі. Необхідність захисту земель від повеней і берегів від руйнувань викликала до життя регулювання русел річок, наприклад Тигру і Євфрату за 500 років до н. е. і обвалування території сучасної Голландії за 2000 років до н. е. та ін. перші гідротехнічні системи з’явилися ще за 500- 1000 рр. до н.е.

За 4000-3000 років до н. е. існували водопроводи і артезіанські колодязі в містах Вавилона; за 6 століть до н. е. в Римі був побудований водопровід і каналізація, руїни яких збереглися до наших днів. Будівництво перших судноплавних споруд відноситься приблизно до того ж періоду: відомо, що порти стародавніх римлян досягали великої досконалості; канал від р. Ніл до Червоного моря існував за 610 років до н. е. .

Ці системи вважалися на той час не просто системою живлення, а навіть витвором мистецтва. Адже без сільського господарства неможливе людське існування.

Любов Луківна через проблемне питання вміло підвела учнів до висновку, що злагодженість в системі водопостачання важлива не тільки для сільського господарства, а й для життя людей в цілому. 

Учні дізналися для чого в гідротехніці необхідні дюкер, швидкоток, акведук.

Із ентузіазмом юнаки сприйняли творче завдання – вирішити кросворд із ключовим словом «ПЛОТИНА»,  яке разом із учнями розгадували і присутні на уроці викладачі та майстри в/н .

Любов Луківна показала на уроці високий рівень теоретичних та практичних знань, які щиро передавала своїм вихованцям. Адже вони змогли пригадати вивчений матеріал не лише з попередніх уроків, а й з попередніх курсів. Це означає, що знання учнів сталі, і пронесуть вони їх все своє життя, передаючи своїм нащадкам.

Наостанок Артеменко Максим показав попередньо підготовлену презентацію на тему: «Гідротехнічні споруди на території Ізмаїла та Ізмаїльського району». Учень провів велику дослідницьку роботу, яку безпосередньо очолювала його наставник, людина з великим серцем, - Любов Луківна.

На уроці просліджувався тісний зв'язок викладача з учнями, адже все було пов’язане із багатим життєвим досвідом Любові Луківни.

Урок проведено на високому науково-методичному рівні, мета  уроку досягнута.

Дякуємо Вам, Любове Луківно, за ваш натхненний і

збагачений людяністю та життєвим досвідом урок!

Щиро вам бажаємо здоров’я, успіхів та зерняток добра,

які ви пророщуєте у своїх вихованцях!

Категорія: Мои статьи | Додав: ptu (18.12.2014)
Переглядів: 238 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук
...
НМЦО
Copyright MyCorp © 2019