Середа, 23.10.2019, 13:38
ДНЗ 
"ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ"
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Мои статьи

І тур ХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика (серед учнів І-ІІІ курсів)

09 листопада 2012 року в ДНЗ "Ізмаїльський професійний ліцей" відбувся І (ліцейний) тур ХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика (серед учнів І-ІІІ курсів).

Щорічно 9 листопада перетворюється на справжнє свято, адже в цей день стартує Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика в усіх навчальних закладах. Цей конкурс давно переріс рамки мовного конкурсу і перетворився на справді народний рух, що утверджує безсмертя рідної мови. Він проводиться для всіх бажаючих учнів України та дітей українського походження, які проживають за межами України.


Міжнаро́дний ко́нкурс знавці́в украї́нської мо́ви і́мені Петра́ Я́цика — конкурс, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.Ці інтелектуальні змагання спрямовані на зміцнення знань з української мови, утвердження статусу української мови як державної, піднесення її престижу. За ухвалою Ліги українських меценатів, конкурсу надано ім'я Петра Яцика, а його дочка Надія стала почесним головою конкурсу. За останні роки кількість учасників конкурсу сягала 5 млн людей з-понад 20 країн світу.

Умови конкурсу


Конкурс щороку стартує 9 листопада, в День української писемності та мови.

Конкурс проходить у чотири етапи за олімпійською системою: шкільний, районний, обласний та загальноукраїнський. Переможці конкурсу, крім цінних подарунків, отримують грошову винагороду (2006 року вона становила 3-7 тисяч гривень — залежно від вікових груп учасників).

У конкурсі беруть участь як українці, так і особи інших національностей, які знають українську мову і послуговуються нею.

Історія

Конкурс було засновано українським меценатом Петром Яциком у травні 2001 року. Конкурс проводиться щорічно.

Петро Яцик (7липня 1921 -8 листопада 2001) – канадський підприємець українського походження, відомий меценат і філантроп. Зробив великий вклад у фінансування українознавства на Заході.

Петро Яцик народився у 1921 році в селі Верхнє Синьовидне на Львівщині. Після другої світової війни опинився в таборі переміщених осіб у Німеччині, з якого переправився до Канади. Ще з кінця 50-х років Петро Яцик почав направляти значні кошти для реалізації різноманітних наукових та культурних проектів української діаспори. Він став першим меценатом багатотомної «Енциклопедії українознавства», що видавалася у повоєнні роки. Найбільш відомим проектом профінансованим П.Яциком, стало видання англійською мовою «Історії України-Руси» М.Грушевського. На переклад і друк цієї монументальної праці меценат пожертвував 15 млн дол. власних коштів.

У 2000 році Петро Яцик вперше виступив з пропозицією проведення в Україні мовного конкурсу серед молоді. Цю ідею підтримала Ліга українських меценатів та Міністерство освіти і науки України. Перший Міжнародний конкурс знавців української мови проведено у 2000 році.VII конкурс відкрився 9 листопада 2006 року в Чернігові і вперше проходив без участі Освітньої фундації Петра Яцика (Торонто), якою керує Надія Яцик. Очолювана нею фундація зняла з себе відповідальність за проведення мовного конкурсу, бо, на її переконання, «не може українська діаспора врятувати українську мову в Україні». На її думку, це може зробити тільки уряд України.

Одним із натхненників конкурсу є виконавчий директор Ліги українських меценатів, письменник і громадський діяч Михайло Слабошпицький.

25 жовтня 2010 року міністр освіти і науки України Дмитро Табачник підписав указ, яким фактично ліквідував міжнародний конкурс імені Петра Яцика. Це рішення не підтримала українська інтелігенція та письменники (Дмитро Павличко, Михайло Слабошпицький, Іван Дзюба, Павло Мовчан, Марія Матіос, Василь Шкляр інші), котрі написали відкритого листа до президента Віктора Януковича, з вимогою скасувати рішення міністра освіти.


У нашому ліцеї цей конкурс підготували і провели серед учнів І-ІІІ курсів викладачі української мови та літератури  Ізмаїльського професійного ліцею Ільченко Інна Сергіївна, Сухова Галина Іванівна, Левицька Світлана Анатоліївна, Іваногло Фаїна Миколаївна.

  

У конкурсі взяли участь 32 учні ліцею.


 Конкурс проходив в І тур і складався з різних форм завдань: завдання закритої форми – тести різних рівнів складності; завдання з відкритою відповіддю, написання творів-мініатюр.

 

Підсумки І етапу ХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика:

У І етапі конкурсу взяли участь учні наступних груп:

І курс -  гр. № 41, 42. 

Усього:  7 учнів.

ІІ курс – гр. № 40, 45, 47.

Усього: 11 учнів.

ІІІ курс – гр. № 20, 43, 46 . 

Усього: 14 учнів.

Загальна кількість учасників конкурсу –  32 учні.

Переможці І етапу ХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика:

 

І курс – Гуцага Валентина - гр. № 41 - І місце (викладач – Левицька С.А.); 

Саморока Олена - гр. 3 42 - ІІ місце (викладач – Іваногло Ф.М.); 

Бизу Тетяна - гр. № 41 - ІІІ місце (викладач – Левицька С.А.).ІІ курсБондаренко Аліна – гр. № 40 – І місце (викладач – Сухова Г.І.),

Якимова Олександра - гр. № 40 - ІІ місце (викладач – Сухова Г.І.),

Гончаренко Руслана - гр. № 40 - ІІІ місце (викладач – Сухова Г.І.), Гайдаржі Денис - гр. № 47 - ІІІ місце (викладач – Сухова Г.І.).

 

ІІІ курс – Леонтьєва Світлана - гр. № 43 - І місце (викладач – Ільченко І.С.); 

Польшакова Майя - гр. № 46 - ІІ місце (викладач – Ільченко І.С.); 

Георгієва Ірина - гр. № 46 - ІІІ місце (викладач – Ільченко І.С.). 

 

 Вітаємо всіх переможців та учасників конкурсу!!!


P.S. 

За результатами проведення ІІ етапу ХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови ім.П.Яцика в місті Одеса,  учениця ІІІ курсу ДНЗ «Ізмаїльське професійний ліцей» (викладач Ільченко І.С.) Леонтьєва Світлана Сергіївна посіла ІІ місце !!!

Вітаємо Світлану з перемогою такого рівня!!!

Категорія: Мои статьи | Додав: ptu (15.11.2012)
Переглядів: 1040 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід на сайт
Пошук
...
НМЦО
Copyright MyCorp © 2019