П`ятниця, 03.07.2020, 14:46
ДНЗ 
"ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ"
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

-

 

Вибір професії - важливий крок у житті людини

 

    У житті кожної молодої людини є момент, коли необхідно прийняти одне з найважливіших рішень - вибрати справу до душі, до покликання, тобто професію. Вступ до самостійного трудового життя іноді недаремно називають другим народженням. Адже від того, наскільки правильно зроблено вибір професії, залежить вдалий старт у доросле життя. 
    Саме на юнацькі роки випадає найбільш відповідальний момент в житті молоді - це вибір професійного шляху, який має кардинальне значення для всього подальшого життя. Причому цей вибір необхідно зробити ще у період навчання в школі. Тому своє майбутнє юнаки та дівчата повинні визначити ще задовго до останнього шкільного дзвоника, а тут замало порад батьків, учителів, друзів, необхідна допомога кваліфікованих спеціалістів.

     Дізнайся краще про себе, свої нахили та здібності. Пройди тестування та визначайся з напрямком діяльності!!!

http://prof.osvita.org.ua/ru/determine/testing/index.html    

 

Як правильно вибрати професію?

Кожна людина хоча б раз в житті обирала собі професію. Щоб прийняти правильне рішення, необхідно враховувати ряд факторів - власні побажання, психологічні особливості та можливості, не слід забувати й про потреби на ринку праці.  Щоб дійти до зваженого рішення при виборі професії, потрібно зробити наступні кроки:

 Вісім кроків до зваженого рішення

Скласти список відповідних професій. 

Складіть список професій, які Вам подобаються, цікаві, за якими Ви хотіли б працювати, які Вам підходять.

Скласти перелік вимог до професії, що обирається. 

Складіть перелік своїх вимог:

1) професія, що обирається, й майбутній рід занять; 

2) професія, що обирається, й життєві цінності; 

3) професія, що обирається, й життєві цілі; 

4) професія, що обирається, й сьогоденні гарячі проблеми; 

5) професія, що обирається, й реальне працевлаштування за фахом; 

6) бажаний рівень професійної підготовки; 

7) професія, що обирається, й мої схильності й здібності; 

8) бажані зміст, характер й умови роботи. 

 Що впливає на вибір професії?

 Які фактори обумовлюють вибір людиною тієї або іншої професії? На практиці виявляється, що схильності враховуються в останню чергу, а от думка батьків впливає в першу чергу.

Позиція старших членів родини. Є старші, які несуть пряму відповідальність за те, як складається твоє життя. Ця турбота поширюється й на питання про твою майбутню професію.

Позиція товаришів, подруг.  Дружні зв'язки у твоєму віці вже дуже міцні й можуть сильно впливати на вибір професії. Можна дати лише загальну пораду: правильним буде рішення, що відповідає твоїм інтересам і збігається з інтересами суспільства, у якому ти живеш.                             

Позиція вчителів, шкільних педагогів.  Спостерігаючи за поведінкою, навчальною і позанавчальною активністю учнів, досвідчений педагог знає багато такого про тебе, що приховано від непрофесійних очей і навіть від тебе.

Особисті професійні плани. Під планом у цьому випадку маються на увазі твої уявлення про етапи освоєння професії.

Що впливає на вибір професії? 

Помилки при виборі професії

   1. Ставлення до вибору професії як до незмінної . 

У будь-якій сфері діяльності відбувається зміна занять, посад у міру росту кваліфікації людини. При цьому найбільших успіхів досягає той, хто добре пройшов початкові щаблі. Проаналізуйте ситуацію на ринку праці. Зверніть увагу на те, що з кожним роком з'являються все нові професії. Будьте готові до того, що прийдеться регулярно підвищувати кваліфікацію, освоювати суміжні спеціальності. Не бійтеся того, що вибір професії зараз, в 9 чи 11-му класі, фатальним образом визначить всю Вашу долю. Зміна вибору, освоєння нової спеціальності зробить Вас цінним фахівцем, необхідним у міждисциплінарних областях діяльності. Перша професія, навіть якщо Ви потім передумаєте й знайдете щось більш привабливе, знадобиться в несподіваних ситуаціях.                      

    2. Існуючі думки про престижність професії 

Відносно професії забобони проявляються в тім, що деякі важливі для суспільства професії, заняття вважаються ницими, непристойними (наприклад: сміттяр). Економіст або психолог нітрохи не більш корисний для суспільства, ніж хімік або слюсар. Престижність професії повинна враховуватися - але після врахування Ваших інтересів і здібностей. Інакше будете володарем (якщо будете) "модної", але не тієї спеціальності, що приносить задоволення. Або, чого доброго, виявитеся непридатними для виконання основних робочих функцій...

    3. Вибір професії під впливом товаришів (за компанію, щоб не відстати) 

Професію ми вибираємо за своїм "смаком" й "розміром" так само, як одяг і взуття. Почуття групи, орієнтація на однолітків - дуже позитивні особливості юнаків твого віку. Вони потрібні для освоєння норм поведінки в суспільстві, формування образу "Я" і самооцінки. Тому оглядайся на інших, порівнюючи (себе із друзями), а не сліпо повторюючи. Намагайся побачити, чим ти відрізняєшся від товаришів - і в чому ви подібні. Це допоможе зрозуміти, що якщо Вася йде на пожежника (а він - ризикова людина), тобі ця професія може не сподобатися (адже ти дуже обережний і розважливий).

 

 

 

 

  

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Липень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
...
НМЦО
Copyright MyCorp © 2020