П`ятниця, 03.07.2020, 14:59
ДНЗ 
"ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ"
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Кухар

Що потрібно для того, щоб стати гарним кухарем. Насамперед - талант. Скільки страв відомо людству? Десять тисяч? Двадцять? Порахувати це дотепер не вдавалося нікому. Та це й неможливо. Адже скільки страв можна приготувати зі звичайної картоплі, якщо підійти до справи творчо. Чи може кухар трудитися без фантазії, бути нетворчою людиною? Звичайно, ні! У нього завжди є шанс придумати свій оригінальний рецепт якої-небудь нової, ще не смакованої світом страви! Чи кожен може бути кухарем? На жаль, ні. Кухареві потрібно щось, подароване природою. Це «щось» - тонкі смакові відчуття й добре розвинений нюх. Крім того, кухар повинен бути швидкий, зібраний, відчувати форму, лінію, кольори... Але обравши собі цю професію варто знати й про нелегкий її характер. А уявіть собі - нагодувати цілий завод?! інститут?! школу?!

Багато пройшло часу, поки склалася культура їжі та люди навчилися смачно годувати. У всі віки кухарська робота вважалася мистецтвом і як кожне творче заняття потребує таланту. Однак при цьому приготування їжі завжди підкорялося законам вередливої моди, як і мистецтво виготовлення одягу, прикрас, предметів інтер’єру.

                                                                                                       

Навчаючись у нашому центрі, учні отримують досвід з технології приготування страв та кулінарних виробів.

Головний плюс – закінчиш навчальний заклад, і знання, набуті там, ніколи не доведеться носити за плечима, адже кожна господиня повинна вміти приготувати, а якщо зробить це смачно та зуміє прикрасити стіл – одразу заслужить повагу. Та й не даремно кажуть, що шлях до серця чоловіка пролягає через його шлунок. До приготування їжі слід ставитися дуже серйозно. Обов’язково слідкувати за тим, щоб продукти були свіжими, дотримуватися технології приготування їжі. Робота кухаря вимагає знання техніки безпеки, санітарних вимог, а іноді важливо знати й іноземну мову, щоб самостійно перекладати рецепти і переймати досвід іноземних колег. Не менш важливо й  самому
уміти  складати меню. Головне в роботі кухаря – відповідальність. Кажуть, ставлення до роботи та настрій впливають на результат. Хто з любов’ю робить свою справу, той готує справжні шедеври.

 Після закінчення цетру випускники вміють:

- готувати страви та кулінарні вироби із застосуванням різних способів обробки;

- випускати холодні страви та закуски – овочеві, рибні, м’ясні салати;

- варити бульйони та супи, різні соуси;

- готувати другі страви в різному вигляді;

- готувати гарячі та холодні напої, солодкі страви. 

Професійно-технічне навчання учні проходять в кабінетах загальнотехнічного і професійного циклу, обладнані технічними засобами навчання, комп'ютерами, телевізорами, наочними посібниками, моделями, стендами і іншими учбовими засобами. Практичне навчання відбувається в обладнаній лабораторії з електроплитами, машинами збиття, холодильним устаткуванням. Практичне закріплення вивченого матеріалу проходить на підприємствах загального харчування міста та району в період планового виробничого навчання , та виробничої практики.

Кваліфікаційні вимоги

   


Навчальним планом з цієї професії передбачено вивчення: технології приготування їжі з основами товарознавства, технології приготування страв, устаткування підприємств харчування, обліку, калькуляції, звітності, охорони праці, основ галузевої економіки, інформаційних технологій та ін.

Наші учні оволодівають усіма тонкощами мистецтва готування їжі. Вони вчаться робити первинну кулінарну обробку сирих продуктів, готують порційні напівфабрикати, холодні закуски, перші, другі і треті страви, різноманітні соуси.
Наші учні вивчають режими і тривалість теплової обробки продуктів, основні види сировини, їх кулінарне призначення, ознаки доброякісності продуктів, норми співвідношення та закладання сировини під час приготування страв.

Досвідчені майстри виробничого навчання 
Корєнькова Світлана Володимирівна,  Дьоміна Євгенія Семенівна, Сирбу Людмила Василівна, Текєджанова Тетяна Павлівна залюбки передають свої знання та любов до професії.

Наші учні отримують дипломи кваліфікованих робітників державного зразка з професії
«Кухар» з присвоєнням 3, 4 розрядів. 

Учні також отримують атестат про повну загальну середню освіту, що дає їм додаткові можливості вступу до вищих навчальних закладів. 

Час навчання в ліцеї зараховується у виробничий стаж.

 

Професія - 5122 Кухар
 
Кваліфікація - 3 розряд 
 
Повинен знати:

види, властивості, кулінарне призначення та особливості обробки картоплі, овочів, грибів, м'яса, риби, птиці, дичини, круп, макаронних виробів і бобових, сиру, яєць, тіста, консервів, концентратів та інших продуктів, ознаки та органолептичні методи визначення їх доброякісності, терміни та умови їх зберігання; способи, методи та форми нарізання овочів і зелені; технологію виготовлення котлетної маси з м'яса, риби та напівфабрикатів з неї; прийоми, способи та послідовність виконання теплового оброблення продуктів; правила реалізації, відпуску (комплектації) готової продукції, терміни та умови зберігання страв; рецептури, технологію виготовлення, вимоги до якості варених, смажених, запечених овочів, страв з круп, макаронних виробів і бобових, нескладних супів, страв з яєць, прісного тіста, страв з концентратів; організацію робочих місць під час виконання робіт; правила експлуатації відповідних видів технологічного обладнання, виробничого інвентарю, інструменту, ваговимірювальних приладів, посуду, їх призначення та використання в технологічному процесі; правила роботи підприємств харчування; санітарні правила для підприємств харчування; правила санітарної обробки столового та кухонного посуду, інструментів, інвентарю, їх маркування та використання; технічні вимоги безпеки праці; правила та норми протипожежного захисту, виробничої санітарії та особистої гігієни; призначення, зміст та порядок користування нормативно–технологічними документами: Збірником рецептур страв і кулінарних виробів, технологічними картками.


Повинен уміти:

проводити процеси первинної кулінарної обробки сировини. Здійснювати допоміжні роботи з виготовляння страв та кулінарних виробів. Формувати та панірувати напівфабрикати. Готувати страви та кулінарні вироби, які потребують нескладної кулінарної обробки: варить, смажить, запікає та випікає вироби. Виготовляти страви з концентратів. Порціонувати (комплектувати), роздавати страви масового попиту.

Загальнопрофесійні вимоги
Повинен:
раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці;
дотримуватись норм технологічного процесу;
не допускати браку в роботі;
знати та виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища, додержуватись норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;
використовувати в разі необхідності засоби попередження та усунення природних і небезпечних негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);
знати інформаційні технології.

Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти:


Повна загальна середня освіта (по закінченні навчання). Без вимог до стажу роботи.


Кваліфікація - 4 розряд
  
Повинен знати:

кулінарне призначення риби, морепродуктів, м'яса, м'ясопродуктів, домашньої птиці та кролів, властивість цих продуктів; вимоги до якості, ознаки та органолептичні методи визначення їх доброякісності, терміни та умови їх зберігання; порядок обробки риб осетрових порід, морепродуктів; ознаки та органолептичні методи визначення доброякісності риб осетрових порід; правила виготовлення натуральних напівфабрикатів і січеної маси з риби, яловичини, свинини, баранини; рецептури, технологію виготовлення страв та кулінарних виробів, що потребують основної, комбінованої та допоміжної теплової обробки; вимоги до їх якості, терміни та умови їх зберігання, відпуску; рецептури, технологію виготовлення страв та кулінарних виробів української кухні, оформлення та реалізацію готових страв і кулінарних виробів; вплив кислот, солей та жорсткої води на тривалість теплової обробки продуктів; характеристику різних видів столового посуду, правила підбору посуду та подачі різних груп страв; правила організації раціонального та безпечного харчування; правила експлуатації відповідних видів технологічного обладнання, виробничого інвентарю, інструменту, ваговимірювальних приладів, посуду, їх призначення та використання в технологічному процесі; технічні вимоги безпеки праці; правила та норми протипожежного захисту, виробничої санітарії та особистої гігієни; правила користування нормативно–технологічними документами.


Повинен уміти:


Виготовляти та порціонувати напівфабрикати з риби, яловичини, свинини, баранини. Здійснювати підготовку риби осетрових порід до теплової обробки. Готувати птицю для варіння та смаження. Готувати страви та кулінарні вироби масового попиту із застосуванням різних способів теплової кулінарної обробки. Виготовляти холодні страви та закуски: салати овочеві, з м’ясом, вінегрети, рибу під маринадом, холодці тощо. Варити бульйони (м’ясні, м’ясо-кісткові, рибні, грибні) та супи (заправні, пюреподібні, холодні, солодкі, молочні). Готувати різні види пасерування та соусів на бульйонах, молоці, сметані. Готувати другі страви з м’яса, риби, овочів, круп у вареному, тушкованому, запеченому, смаженому вигляді (м'ясо відварне, рибу відварну, смажену, парову, овочі фаршировані, запіканки з овочів, круп, молочні страви тощо). Готувати гарячі та холодні напої, солодкі страви. Готувати прісне здобне, дріжджове тісто, формувати та випікати з нього вироби. Видавати виготовлені страви.

Загальнопрофесійні вимоги
Повинен:
раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці;
дотримуватись норм технологічного процесу;
не допускати браку в роботі;
знати та виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища, додержуватись норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;
використовувати в разі необхідності засоби попередження та усунення природних і небезпечних негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);
знати інформаційні технології.


Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти
Попередній освітньо-кваліфікаційний рівень – "Кухар 3 розряду”:
- за умови продовження первинної професійної підготовки в професійно-технічних навчальних закладах другого та третього атестаційного рівня без вимог до стажу роботи;
- за умови підвищення кваліфікації стаж роботи за професією "Кухар 3 розряду” не менше 1-го року.

Сфера професійного використання випускника
Діяльність: ресторанів, барів, їдалень та послуги з постачання готової їжі.

Специфічні вимоги:
Вік: по закінченні терміну навчання - не менше 16 років.
Стать: чоловіча, жіноча.
Медичні обмеження.

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Липень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
...
НМЦО
Copyright MyCorp © 2020