П`ятниця, 03.07.2020, 15:29
ДНЗ 
"ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ"
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 Гуртожиток – твій дім, і ти в ньому - господар

       На території ДНЗ " Ізмаїльський центр професійно-технічної освіти" розташований учнівський гуртожиток, розрахований на 250 чоловік. При вступі до навчального закладу всі бажаючі забезпечуються житлом у гуртожитку. Тут розвивають свої здібності, учаться творити власне життя та цікаво і змістовно проводять свій вільний час юнаки та дівчата. Учні проживають  по 3-4 особи у затишних кімнатах, які мають приємний вигляд, чисті, обладнані всім необхідним.

    

      На кожному поверсі учнівського гуртожитку розташовані кімнати відпочинку, є тенісна кімната. У 2015 році у гуртожитку був створений комп'ютерний клуб з доступом до мережі Internet, у якому учні можуть проводити як своє дозвілля, так і підготовку до уроків та занять виробничого навчання. Усі учні, які проживають в учнівському гуртожитку, за бажанням забезпечуються двохразовим гарячим харчуванням в їдальні. У роботі з вихованцями робітники гуртожитку ставлять перед собою мету: набуття молодим поколінням соціального досвіду успадкування духовних надбань українського народу, формування розвиненої особистості, фізичної досконалості, моральної, трудової, екологічної культури. Тому виховна робота в гуртожитку здійснюється відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів, здібностей учнів.

 

       Дозвілля у гуртожитку є важливою сферою соціалізації особистості. Особистість набуває ціннісних орієнтацій, знань досвіду не лише за умов систематичного навчання, а й у процесі спілкування, відпочинку, розважально-ігрової діяльності. Усі ці особливості враховуються вихователем гуртожитку при плануванні роботи на навчальний рік.

  

     На початку навчального року у гуртожитку оголошується "Конкурс на кращу кімнату» . Педагогічні працівники, профспілковий комітет спільно з членами ради гуртожитку відпрацьовують положення та критерії огляду-конкурсу. Мета даного конкурсу – створити в гуртожитку сприятливі умови для самовизначення учнівської молоді, розкриття їх творчого потенціалу та покращення житлово-побутових умов. Переможці нагороджуються на лінійці.

 

З метою зайнятості учнів у позаурочний час, розвитку їх творчих здібностей формування навичок здорового способу життя в гуртожитку організовано роботу клубу "Юність", "Бізнес-клубу".

Правила проживання

Мешканці гуртожитку зобов’язані:

- пройти інструктаж, дотримуватись Правил внутрішнього розпорядку в гуртожитку;

- здійснювати вхід до гуртожитку до 21.00 год.;

- надати доступ до кімнат коменданту, вихователям, адміністрації закладу, майстрам виробничого навчання, класним керівникам;

- дбайливо ставитись до майна, ощадливо користуватись водою, електричною та тепловою енергією;

- підтримувати чистоту в кімнаті;

- брати участь (не менше 2-х годин на місяць) у благоустрої й озелененні прилеглої до гуртожитку території та дрібних роботах громадського характеру;

- при закінченні навчання або при достроковому припиненні дії договору здати майно, інвентар, що знаходилось у користуванні і кімнаті гуртожитку.

Мешканцям гуртожитку забороняється:

- вчиняти будь-які дії, що створюють небезпеку життю та здоров’ю людей, або можуть призвести до псування майна;

- зберігати, використовувати додаткове електричне обладнання і пристрої без дозволу коменданта;

- зберігати, уживати спиртні напої, наркотичні та токсичні речовини, знаходитись в гуртожитку у стані алкогольного, наркотичного та токсичного сп’яніння;

- самовільно переселятися, виносити меблі та інвентар з кімнати;

- тримати в гуртожитку домашніх тварин.

Вартість і комфорт

Порядок заселення, проживання та виселення з гуртожитку здійснюється згідно законодавства України, а також Положення про поселення та проживання в гуртожитку від 30 червня 2010 року. Згідно з Положенням до гуртожитку можуть бути поселені учні навчального закладу, слухачі курсів підвищення кваліфікації на період курсів. Питання заселення до гуртожитку та виселення вирішує адміністрація та Рада профілактики та обов’язково погоджуються з органом учнівського самоврядування. Учень, який бажає заселитися до гуртожитку, зобов’язаний надати наступні документи:

  • заяву на ім’я директора ДНЗ,
  • довідку про медичне обстеження.

Після розгляду комісією всіх документів видається наказ про заселення до гуртожитку та укладається Договір-зобов'язання на проживання в гуртожитку.

Під час проживання в гуртожитку мешканці повинні чітко дотримуватися Правил внутрішнього розпорядку в учнівському гуртожитку та виконувати зобов’язання, передбачені Договором на проживання.

За проживання в гуртожитку встановлюється плата, розрахунок якої розробляється згідно законодавства та затверджується головним бухгалтером та директором центру.

На разі вартість проживання в гуртожитку становить – 260 грн. 00 коп.

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, що перебувають під опікою, переселенці згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1994 року забезпечуються гуртожитком безоплатно.

Мешканці гуртожитку виселяються згідно з наказом. У день виселення мешканець зобов’язаний звільнити ліжко-місце (кімнату), повернути твердий та м’який інвентар, який був йому наданий, підписати обхідний лист.

В гуртожитку ДНЗ "Ізмаїльський центр професійно-технічної освіти" проживають 238 учні: 112 дівчат, 126 хлопців.

Серед них дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування 42 учні.

Кошти, які передбачені на харчування, перераховуються на картки дітям–сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування.

У гуртожитку працює 1 вихователь.

Головна роль у створенні добробуту гуртожитка належить керівництву центру, але безпосередньо виховну роботу ведуть вихователі, педагог-організатор та класні керівники під керівництвом заступника директора з виховної роботи та соціальних питань.

Виховна робота в гуртожитку ведеться згідно плану виховної роботи на поточний рік і передбачає сприяння творчого та духовного потенціалу розвитку молоді, а також забезпечує необхідні умови побуту та наближення атмосфери в гуртожитку до домашньої.

Особлива увага приділяється першокурсникам, яких знайомлять з традиціями навчального закладу, правилами проживання та адаптують до життя у гуртожитку.

У гуртожитку функціонує учнівська Рада гуртожитку, яка є виконавчим органом учнівського самоврядування і у своїй діяльності керується законодавством України та постановами зборів мешканців гуртожитку.На засіданнях Ради гуртожитку, які проводяться 1 раз на місяць, ведеться планування роботи на місяць, звітування відповідальних за сектори, розгляд персональних справ.

Рада гуртожитку функціонує з метою забезпечення виконання учнями-мешканцями гуртожитку своїх обов'язків та захисту їх прав і сприяє гармонійному розвитку особистості учнів.

Основні завдання Ради гуртожитку:

• забезпечення і захист прав інтересів учнів;

• забезпечення і створення необхідних умов для проживання, навчання і відпочинку учнів;

• організація співробітництва із учнями інших навчальних закладів і молодіжними організаціями;

• залучення учнів до трудової діяльності у вільний від навчання час.

Координація діяльності старост кімнат.

Рада обирається із числа учнів, які мешкають у гуртожитку.

У кожній кімнаті і на кожному поверсі обираються старости кімнат, які затверджуються розпорядженням вихователя гуртожитку.

Загальні збори мешканців гуртожитку обирають учнівську Раду гуртожитку терміном на 1 рік і приймають Положення про її діяльність.

Голова Ради організує її роботу за затвердженим планом, бере участь у роботі учнівської Ради ліцею та учнівському секторі, вирішенні питання щодо гуртожитку.

При Раді створюються комісії за напрямками роботи:

• Культурно - просвітницька;

• Спортивно - оздоровча;

• Житлово - побутова;

• Санітарно - гігієнічна;

• Дисципліни і порядку;

• Інформаційна.

Засідання Ради проводиться не менше 1 раз на місяць і вважається правомірним, якщо на ньому присутні не менше 2/3 обраних до її складу членів. Рішення Ради приймаються більшістю голосів її членів, узгоджуються з адміністрацією гуртожитку.

Вони є обов'язковими для всіх мешканців гуртожитку.

Двічі на рік Рада звітує на загальних зборах мешканців гуртожитку про виконану роботу.

Усі засідання Ради фіксуються протоколом, що підписується головою та секретарем Ради.

 

 

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Липень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
...
НМЦО
Copyright MyCorp © 2020